Kulikowski Igor

Pochodzę z Rzeszowa, ale jestem krakowianinem z wyboru. Najlepiej czuję się jednak na Północy; tej bałtyckiej i jej dotyczą moje plany/marzenia, co do przyszłego miejsca pobytu. Ukończyłem filologię polską. Inspiruje mnie muzyka, sztuki wizualne i literatura. Moją ulubioną metodą literacką jest tzw. proza poetycka, zwłaszcza impresjonistyczna.

Nie jestem autorem, który pisze „zawsze i wszędzie”, dlatego też nie mogę pochwalić się udziałem i nagrodami w literackich konkursach itp. Nigdy też nie zależało mi na pisaniu dla „samego pisania”. Moje pisanie jest wyłącznie „erupcją” nagromadzonych obrazów, spotkań i doświadczeń, z którymi „trzeba coś zrobić”, jakoś je poukładać, usystematyzować i spreparować. Traktuję je więc jak „zabieg higieniczny”, albo estetyczno-emocjonalny  – tak, jak maluje się obrazy (a ponieważ nie potrafię malować obrazów, to wybrałem dla siebie nośnik werbalny).

„Buduar” jest moją drugą książką. W ubiegłym roku „wydałem” zbiór opowiadań pt. „Historie, w których nic się nie dzieje”. Obecnie zaczynam pracować nad trzecią książką.

Zaprojektowane przez Klienter.pl


Chcesz zobaczyć swoją książkę?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz przygotowana specjalnie dla Ciebie wizualizację!

Interesuje Cię:

Dołącz, aby otrzymywać porady i materiały dla autorów!