Taniej!
Kuniec świata? Bazyliaszki, fraszki i inne figliki, Andrzej Gałowicz

Kuniec świata? Bazyliaszki, fraszki i inne figliki

4.89 z 5 na podstawie ocen 9 klientów
(9 opinii klienta)

29,90 zł 24,90 zł

Brak w magazynie

SKU: ISBN 978-83-63768-82-9 Kategorie: , , Tagi: ,

Opis produktu

Andrzej Gałowicz – absolwent LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doktor nauk humanistycznych, historyk literatury, krytyk i recenzent, polonista. Trochę poeta, trochę prozaik. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, m.in. o poezji J. Rostworowskiego, B. Obertyńskiej, Z. Rumla, J. Kurowskiej, J. Darowskiego, J. Tulika, a także książek, np. Twórczość poetycka Jana Rostworowskiego. Publikował m.in. w „Dunajcu”, „Ruchu Literackim”, „Polonistyce”, „Frazie”, „Zeszytach Naukowych UR” oraz w prasie polonijnej. Mieszka i pracuje w Krośnie.

***

Autor “Kuńca świata”? jest wnikliwym obserwatorem świata i ludzi. Jego „bazyliaszki” są odpowiedzią na absurdy i ludzkie ułomności w początkach XXI wieku. W nocie Od autora znajdujemy następującą ich definicję:

„Nazwa ta kryje w sobie co prawda mordercze uderzenie (jak to u bazyliszków), ale zespolone z łagodnością ziołowego aromatu bazylii, co w efekcie daje (jak to po ziołach…) komfort miękkiego znieczulenia, więc uderzenie nie rani…”

Alicja Jakubowska-Ożóg w przedmowie określa je mianem „diagnoz rzeczywistości” i dodaje:

„Gałowicz wykorzystuje formułę starożytnych sentencji, budując wyjątkowo trafny komentarz do współczesności. Jego fraszki to teksty z dynamicznym systemem fabularnym, żartobliwe, satyryczne, liryczne. Diagnozują rzeczywistość tu i teraz i nie ma sfery życia, która ostałaby się przed tą wnikliwą oceną”.

Dodatkowe informacje

Waga 140 g
liczba stron
oprawa

miękka

format

125 x 205 mm

język

polski

ISBN

978-83-63768-82-9

rok wydania

2016

Opinie: 9 o Kuniec świata? Bazyliaszki, fraszki i inne figliki

 1. 5 z 5

  :

  świetna zabawa, doskonały warsztat poetycki, chwila refleksji i zadumy… Gratuluję :)

 2. 4 z 5

  :

  Przemyślane, czasem lżejsze, czasem cięższe, ale zawsze śmieszne “bazyliaszki”. Autor w przyjemny, prosty sposób zmusza czytelnika do myślenia, jednocześnie sprawiając, że z ust nie schodzi mu uśmiech. Rzadka i cenna sztuka. :)

 3. 5 z 5

  :

  Dobra, mądra a zarazem dowcipna literatura na te “dziwne czasy”. Trzeba po tę książkę sięgnąć, bo daje poczucie,że świat jeszcze nie zwariował.Gratuluję pomysłu:)

 4. 5 z 5

  :

  Żartobliwe, ze szczyptą dziegciu ale i lukru – widać nasze polskie i ludzkie wady. Wyśmienite do czytania
  i rozważania na wieczorne spotkania towarzyskie :)

 5. 5 z 5

  :

  Porusza bardzo wiele tematów: zarówno lokalne- takie bardziej interwencyjne, jak i bardziej ogólne- rzec by można ogólnokrajowe, ale uniwersalne też. Robi to krótko, jakby był zniecierpliwiony tematem, ale to taka licenitia poetica- fraszka ma być krótka. Czasem żal, że nie drąży głębiej, ale czyta się dobrze. Polecam.

 6. 5 z 5

  :

  Trafna diagnoza podana w figlarny sposób. Mocne 5. Polecam!

 7. 5 z 5

  :

  Świetna lektura na dzisiejsze czasy. Gratuluję autorowi, sama byłam właścicielką spisanych “na szybko”,
  na serwetkach “złotych myśli” . Pozdrawiam

 8. 5 z 5

  :

  Polecam. Dobra lektura.

 9. 5 z 5

  :

  A może to dobrze, że kolejne pokolenia wcale nie mądrzeją… Bez głupoty naszej codziennej nie byłoby co robić mędrcom-prześmiewcom, takim jak Autor tych przecudnej urody bazyliaszków.

Dodaj opinię

Zaprojektowane przez Klienter.pl


Chcesz zobaczyć swoją książkę?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz przygotowana specjalnie dla Ciebie wizualizację!

Interesuje Cię:

Dołącz, aby otrzymywać porady i materiały dla autorów!