Taniej!
Zakochana Koloratka. 10000 dni. Krystek Kryspin
Zakochana Koloratka. 10000 dni. Krystek Kryspin

Zakochana koloratka

4.47 z 5 na podstawie ocen 17 klientów
(17 opinii klienta)

36,90 zł 29,90 zł


Autor: Kryspin Krystek

On – młody ksiądz, ona – młoda mężatka. Miejsce akcji – głównie niewielkie miasto w Wielkopolsce. Czas akcji – początek lat 80. XX wieku. Temat – historia wielkiej miłości, traktowanej w miasteczku jako skandal obyczajowy, co było dla bohaterów obciążeniem przez długie lata, ceną, jaką zapłacili za pragnienie bycia razem.

Opis produktu

W Zakochanej koloratce autor, po przedwczesnej śmierci żony, z którą przeżył – jak to określa – „cudownych 10 000 dni”, postanowił opisać ich historię.

Książka ma formę pełnej emocji rozmowy autora z ukochaną, w której przypomina początek ich znajomości, opisuje zachowania jej męża i koleje rozwijającego się uczucia. Pokazuje także reakcję jego zwierzchników i środowiska kapłańskiego. Uzupełnieniem są listy bohaterki historii do autora.

Autentyzm uczuć i problemów, z którymi spotykają się kochankowie, jest bardzo wzruszający. Jednak decyzja o wspólnym życiu nie była łatwa, szczególnie dla niego. Jak się to więc stało, że miłość zwyciężyła?

Zakochana koloratka jest książką dla wszystkich, którzy noszą w sobie pragnienie prawdziwej miłości: kochać i być kochanym przez całe wspólne życie.

 

 

Kryspin Krystek (ur. w 1957 r.) ukończył wyższe seminarium duchowne i przez cztery lata pracował jako kapłan w parafiach diecezji gnieźnieńskiej. W 1986 roku przeszedł do stanu świeckiego i zamieszkał w Poznaniu, gdzie pracował jako pedagog, a następnie prowadził przez wiele lat działalność gospodarczą. Ma dwoje dorosłych dzieci.

Po wstrząsie spowodowanym utratą ukochanej małżonki napisał niniejszą książkę, która jest jego debiutem literackim. Zarówno w Zakochanej koloratce, jak i w prowadzonym blogu (bielszy-odcien-bieli.blogspot.com) realizuje pragnienie dzielenia się z innymi swoim doświadczeniem.

W przygotowaniu są kolejne książki autora, które wkrótce trafią do czytelników: Pasterze i najemnicy (traktująca o drogach i bezdrożach Kościoła katolickiego z punktu widzenia zwykłego członka wspólnoty) i Płonące serce (powieść dla młodzieży).

„Jakże biedni są ci ludzie, którzy, mając wiele, nie potrafią sobie wzajemnie nic dać. My, mając tak niewiele, jesteśmy bogaci szczęściem, bo potrafimy dać sobie nawzajem wszystko, całych siebie”.

„Kocham Cię i będę tak długo kochać, aż skończy się dla mnie ten świat, a głęboko wierzę w to, że później nadal będę mogła Cię kochać”.

[z listów żony do autora]

Dodatkowe informacje

Waga 283 g
Liczba stron

312

Oprawa

miękka

Rok wydania

2014

Autor

Krystek Kryspin

Opinie: 17 o Zakochana koloratka

 1. 5 z 5

  :

  Mama jest zachwycona książką!

 2. 5 z 5

  :

  Super podejście do klienta.Szybka wysyłka.Po prostu znakomite działanie.Zdecydowanie POLECAM!!!

 3. 5 z 5

  :

  Zdecydowanie polecam . Zakup i podejście do klienta oceniam pozytywnie.

 4. 5 z 5

  :

  super książka warta polecenia

 5. 5 z 5

  :

  Polecam. Rzetelna i miła obsługa. Towar wysłany ekspresowo.

 6. 5 z 5

  :

  szybko sprawnie :) polecam
  ksiazka warta przeczytania

 7. 5 z 5

  :

  Polecam… Miła i szybka obsługa.

 8. 5 z 5

  :

  Pomimo ze książka była w druku szybka przesyłka, dziękuje zamówię nastepne

 9. 5 z 5

  :

  Bardzo dobre podejście do klienta. Szybka i sprawna wysyłka. Polecam korzystanie z tej księgarni.

 10. 1 z 5

  :

  Zamówiłam książkę, jednak z pewnych powodów tego samego dnia poprzez formularz kontaktowy napisałam żeby anulować zamówienie. Żadnej odpowiedzi nie otrzymałam. 2 lub 3 dni później odpowiedziałam na automatycznego maila dot. wysyłki że chciałem ją anulować. Ostatecznie książka została przysłana – najwidoczniej nikt nie uznał mojej prośby. Na szczęście płatne było przy odbiorze i gdybym chciała to mogłabym nie płacić i nie odebrać. Jednak zdecydowałam się odebrać i nie żałuję.

 11. 4 z 5

  :

  Teściowa jest zadowolona z książki!

 12. 1 z 5

  :

  Czytałem artykuł.Oni powinni się wstydzić to co zrobili i jeszcze się chwalą jak posunąć się do cudzołóstwa.Ksiądz który przeprowadza nauki przedmałżeńskie aby już żyli na dobre i złe do końca a tu co!!Pisze że go szatan kusi przez zwierzchników,oni chcieli dobrze bo szatan kusił go kobietą a kobietę nim.Czy pomyślał o mężu jej,nie bo myślał o swoich porzadliwosciach.

 13. 5 z 5

  :

  Książka warta polecenia , poruszająca temat tabu , który był i jest nadal zamiatany pod dywan.

 14. 5 z 5

  :

  Polecam sprzedawcę, rzetelna obsługa, książkę otrzymałam w ciągu tygodnia. Dziekuję i pozdrawiam!

 15. 5 z 5

  :

  Wszystko super, bardzo szybka przesyłka!!!!

 16. 5 z 5

  :

  Profesjonalna obsluga, sympatyczny kontakt , szybka wysylka, napewno nie raz jeszcze skorzystam z uslug tej ksiegarni.
  Ksiazka warta przeczytania, rozumiem i akceptuje postepowanie P. Krystka. Jestesmy tylko ludzmi i nikt z nas nie jest wolny od wad i grzechow. Mysle, ze kiedys zniesiony zostanie celibat, ktory jest jednak wbrew ludzkiej naturze. Jedyne, co mnie w tej ksiazce troche poruszylo, to jest stosunek P. Krystka do meza P. Romy – P. Krzysztofa. Ale to juz tylko moje subiektywne odczucie.

 17. 5 z 5

  :

  Polecam książkę naprawdę warto!!!

Dodaj opinię

Zaprojektowane przez Klienter.pl


Chcesz zobaczyć swoją książkę?

Zapisz się na newsletter. Otrzymasz przygotowana specjalnie dla Ciebie wizualizację!

Interesuje Cię:

Dołącz, aby otrzymywać porady i materiały dla autorów!